Erasmus+ Virtual Mobility

Από τη Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου έως την Τετάρτη, 2 Φεβρουαρίου μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Άνω Σύρου συμμετείχαν στην Εικονική Κινητικότητα (Virtual Mobility) που διοργανώθηκε από τους εταίρους της σύμπραξης  Erasmus+ ΚΑ229 – 2019-1-IT02-KA229-062301_3 και τίτλο «Healthy Styles – Pathways for Life» με συμμετοχή σχολείων από την Ιταλία, τη Σλοβενία, την Ισπανία, και τη Λετονία. Αν και η επικοινωνία πραγματοποιήθηκε μέσω υπολογιστή, οι μαθητές και οι μαθήτριες, μεταξύ άλλων δραστηριοτήτων, είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τη διαχείριση των απορριμάτων και της ανακύκλωσης στη Σύρο, να γνωρίσουν, να συζητήσουν και να συνεργαστούν με παιδιά από τα συνεργαζόμενα σχολεία αλλά και να τραγουδήσουν και να χορέψουν όλοι και όλες μαζί. Στις παρακάτω φωτογραφίες μπορείτε να δείτε μερικές από τις στιγμές της τριήμερης συνάντησης: