Εγγραφές Α Τάξης

Για το σχολικό έτος 2019 ? 2020 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού εγγράφονται μαθητές και μαθήτριες οι οποίοι/ες γεννήθηκαν το έτος 2013.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας (το έντυπο διατίθεται από το σχολείο και μπορεί να κατατεθεί έως τέλος Σεπτεμβρίου).
  1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  1. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  1. Λογαριασμός ΔΕΗ, Ύδρευσης ή έγγραφο από το TaxisNet από το οποίο να διαπιστώνεται η μόνιμη κατοικία του μαθητή. Οι γονείς μπορούν να συμβουλεύονται το χάρτη με τα όρια των σχολείων που θα βρουν στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων http://dipe.kyk.sch.gr (από το μενού Σχολεία > Χάρτης Περιοχών Σχολείων Σύρου).

Εγγραφές γίνονται καθημερινά  από 6/5 έως και 20/5 και ώρα 08.15 έως 09.00.