Λειτουργία Σχολείου

Το προσεχές διάστημα η λειτουργία του σχολείου διαμορφώνεται ως εξής:

• Την Παρασκευή, 17 Μαΐου 2019 οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων θα αφήσουν τις τσάντες στο σχολείο.
  • Την Τρίτη, 21 Μαΐου 2019 λόγω της ετήσιας εκλογοαπολογιστικής συνέλευσης του Συλλόγου Δασκάλων Σύρου, Τήνου, Μυκόνου το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
  1. Η Πρώτη, η Δευτέρα, η Τρίτη και η Τετάρτη τάξη δεν θα λειτουργήσουν καθόλου
  2. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε1 μπορούν να προσέλθουν τη δεύτερη διδακτική ώρα (09:00 ? 09:40) για το μάθημα των Γαλλικών.
  3. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε2 μπορούν να προσέλθουν την πρώτη διδακτική ώρα (08:15 ? 09:00) για το μάθημα των Γαλλικών.
  4. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ μπορούν να προσέλθουν την τρίτη διδακτική ώρα (10:00 ? 10:45) για το μάθημα των Γαλλικών.

Ε. Δεν θα υπάρχει ΚΤΕΛ για τις μετακινήσεις.

• Την Παρασκευή, 24 Μαΐου 2019 και τη Δευτέρα, 27 Μαΐου 2019 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω Εκλογών.