Εγγραφές στην Α Τάξη

Για το σχολικό έτος 2021 – 2022 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού εγγράφονται μαθητές και μαθήτριες οι οποίοι γεννήθηκαν το έτος 2015.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας (το έντυπο διατίθεται από το σχολείο και μπορεί να κατατεθεί έως τέλος Σεπτεμβρίου).
  1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  1. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  1. Λογαριασμός Ρεύματος, Ύδρευσης ή έγγραφο από το πληροφοριακό σύστημα TaxisNet από το οποίο να διαπιστώνεται η μόνιμη κατοικία του/της μαθητή/τριας. Οι γονείς μπορούν να συμβουλεύονται το χάρτη με τα όρια των σχολείων που θα βρουν στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων http://dipe.kyk.sch.gr/sxoleia-pe-kykladwn/chartis-periochon-scholion-syrou/

Εγγραφές γίνονται καθημερινά  από 01/03 έως και 20/03 και ώρα 08.30 έως 09.30 (μόνο κατόπιν ραντεβού – τηλέφωνο επικοινωνίας 2281088205).