Χριστουγεννιάτικο Δέντρο

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ Τάξης χωρίστηκαν σε ομάδες και έφτιαξαν δύο αυτοσχέδια χριστουγεννιάτικα δέντρα, χρησιμοποιώντας απορρίμματα. Τα παιδιά επαναχρησιμοποίησαν υλικά που βρήκαν στο σχολείο και το σπίτι, όπως χαρτόκουτα, καλώδια από παλιές συσκευές και δημιούργησαν τα δικά τους αυτοσχέδια χριστουγεννιάτικα δέντρα. Ακόμη, κατασκεύασαν στολίδια από χαρτόκουτα τα οποία χρωμάτισαν με μπογιές φιλικές στο περιβάλλον. Τέλος, αντί να αγοράσουν φωτάκια, έφτιαξαν απλά κυκλώματα με καλώδια, λαμπάκια led και μπαταρίες για ρολόι. Παρακάτω, μπορείτε να δείτε μερικές φωτογραφίες από τη δουλειά των παιδιών καθώς και το τελικό αποτέλεσμα της προσπάθειάς τους.