Εξ αποστάσεως υποστήριξη από την ΕΔΕΑΥ

Η παρούσα ανακοίνωση αφορά στη συνέχιση του έργου της ΕΔΕΑΥ κατά τη διάρκεια της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Με βάση την υπ’ αριθ. 159514/ΓΔ4/2020 με θέμα «Εξ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών/τριών, γονέων και εκπαιδευτικών από το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό (Ε.Ε.Π.) και Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (Ε.Β.Π.)» Εγκύκλιο,  η κοινωνική λειτουργός και η ψυχολόγος, μέλη της ΕΔΕΑΥ του σχολείου μας, παρέχουν εξ αποστάσεως υποστήριξη και συμβουλευτική στους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών/τριών και στους ίδιους του/τις μαθητές/τριες του σχολείου, αντίστοιχα. Όποιος γονέας-κηδεμόνας κρίνει αναγκαία την συμβουλευτική υποστήριξη μπορεί να έρθει σε επαφή με την Διεύθυνση του σχολείου και να οριστεί μία εξ αποστάσεως συνάντηση, τηλεφωνική ή διαδικτυακή.