Εθνικό Βραβείο eTwinning

Είμαστε πολύ περήφανοι και χαρούμενοι διότι στο έργο Great eXplorers απονεμήθηκε Εθνικό Βραβείο eTwinning στην Κατηγορία STEM στον 16o Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning. Στο έργο συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β Τάξης (2020 – 2021) του Δημοτικού Σχολείου Άνω Σύρου.

Δείτε αναλυτικά εδώ όλα τα διακριθέντα έργα καθώς και τους εκπαιδευτικούς και τα σχολεία που τα υλοποίησαν.

Το έργο με κύριο θέμα τις Επιστήμες STEAM (Φυσική, Τεχνολογία, Μηχανική, Τέχνη και Μαθηματικά) υλοποιήθηκε το σχολικό έτος 2020 – 2021 και το σχολείο μας συνεργάστηκε με:

– δύο τμήματα της B τάξης του Ecole Εuropene de Bruxelles I (Berkendael P2El και P2Fr)

– τη Β τάξη του 21ου Δημοτικού Σχολείου Eυόσμου Θεσσαλονίκης

Από το Δημοτικό Σχολείο Άνω Σύρου συμμετείχαν