Great eXplorers

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β Τάξης συμμετείχαν στο eTwinning έργο Great eXplorers.

Σε συνεργασία με μαθητές/τριες από το Βέλγιο (Berkendael P2El και P2Fr) και τη Θεσσαλονίκη (21o Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου), περιηγήθηκαν σε όλα τα νησιά σταθμούς του έργου και έφεραν εις πέρας όλες τις αποστολές!

Μέσα από αυτό το “ταξίδι” τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με την εκπαιδευτική ρομποτική, τρόπους εντοπισμού ψευδών ειδήσεων, την τρισδιάσταση εκτύπωση, την τέχνη και πολλά ακόμη. Παρακάτω, μπορείτε να δείτε μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες από τις δραστηριότητες στις οποίες έλαβαν μέρος τα παιδιά: