Erasmus+ Κινητικότητα στη Ρίγα

Από τις 24 έως 27 Μαρτίου αντιπροσωπεία εκπαιδευτικών του Δημοτικού Σχολείου Άνω Σύρου, συμμετείχε στην τέταρτη και τελευταία διά ζώσης κινητικότητα του προγράμματος Erasmus+ ΚΑ229 – 2019-1-IT02-KA229-062301_3 και τίτλο «Healthy Styles – Pathways for Life» στη Ρίγα της Λετονίας, με συμμετοχή εταιρικών σχολείων από την Ιταλία, τη Σλοβενία, τη Λετονία και την Ισπανία.

Κατά τη διάρκεια της κινητικότητας οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε εργαστήριο δημιουργίας stop motion animation ταινίας και παράλληλα να κάνουν τον απολογισμό του προγράμματος. Στις παρακάτω φωτογραφίες μπορείτε να δείτε μερικά χαρακτηριστικά αποσπάσματα από την κινητικότητα: